تبلیغات
Click here to make Firefighter your default homepage!
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
وب سایت بچه‌های آتش
بچه های آتش - مطالب شهریور 1393

دیدار‌جنجالی کشتی‌گیران و وزیر‌ ورزش

به نقل از دانشجویان ایران؛ جزئیات بیشتری از حضور وزیر ورزش در تمرین کشتی گیران کسب کرده است که از نظر می گذارنید.

با توجه به نزدیکی مسابقات جهانی کشتی که ۲۳شهریور در ازبکستان برگزار می‌شود، گودرزی وزیرورزش دولت یازدهم در تمرین ملی‌پوشان کشتی حاضر شد تابه ملی‌پوشان روحیه بدهد، اما هیچ پاداش یا هدیه‌ای همراه خود نبرده بود و با کاسه سرریزشده صبر کشتی‌گیران روبرو شد!

کشتی گیران از وضع مالی نامناسب خود گفتند و اینکه ۱۵ ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند!

ابتدا حمیدسوریان کاپیتان تیم ملی کشتی بابیانی تند از عملکرد وزیر انتقاد کرد وگفت: که بچه های شهرستانی ازلحاظ روحی وجسمی تحت فشارند و از طرفی مشکلات مالی انگیزه را از آنها گرفته است، مانده‌ام شما در این مدت آیا فکرنکرده‌اید این‌ها نیز زن و بچه دارند؟

کم کم اعتراض‌ها بالا گرفت و حمیدسوریان با لحنی تند گفت: بچه ها نه به حضور شما احتیاج دارند نه نیازمند لبخند ژکوند شما هستند که هروقت دلتان خواست برای ظاهرسازی و تبلیغات بسیار ترحم‌آمیز به بچه‌ها سربزنید. یادم هست قبل ازجام جهانی کشتی در تهران هم بی‌تفاوت از کنار قهر و دلخوری بچه‌های کشتی و آقای بنا گذشتید و بچه‌ها باتمام این بی‌مهری‌ها باز به خاطر مردم ازخواسته‌هایشان گذشت کردند و برگشتند و در مسابقات جام جهانی شرکت کردند. تاکی بچه‌های کشتی به‌خاطر نجابت و اخلاقشان سکوت کنند؟ آیا سزای با گذشت بودن و مظلوم بودن این است؟

وزیر ورزش بعد از شنیدن این صحبت‌های دردمندانه گفت: از کجا پول بدهم؟ از کجا بیاورم؟ خزانه خالی است. بروید ببنید هر چه بود برای شما!

این صحبت‌های عجیب وزیر، واکنش شدیدتر کشتی‌گیران را به همراه داشت.

اینبار امید نوروزی، کشتی‌گیر شیرازی وزن دوم به نمایندگی از کشتی‌گیران صحبت‌های جالبی خطاب به وزیر ورزش انجام داد.

نوروزی گفت: نمی‌توانی کار کنی بی خود آمده‌ای؟ برای چه آمده‌ای؟ شما که می‌توانید ظرف یک ساعت، ۳۰میلیارد برای استقلال و پرسپولیس جور کنید چطور نمی‌توانید چندرغاز بدهی کشتی‌گیران را بدهید؟ در سرماو گرما اینجا عرق میریزیم هیچکس سراغی از ما نمی‌گیرد؟ اما نزدیک مسابقات همه از ماتوقع دارند و اگر مدال نیاوریم باید به همه جواب پس بدهیم. مدال هم بیاوریم بعداز یک هفته فراموش میشویم، مگر ما زن و بچه نداریم؟ فوتبالیست‌ها به خاطر باختشان در جام جهانی نیز تجلیل میشوند. اما کشتی‌گیران باید فکرشان مشغول باشد که صاحبخانه اثاثیه منزلشان را بیرون نریزد! اگردولت قبل خزانه را خالی کرده‌است پس شما چرا این همه شعارهای بی اساس و پشتوانه دادید؟ شما برای کارکردن و تدبیر آمده‌اید نه نق نق کردن!

حمله کلامی امید نوروزی به وزیر ورزش با واکنش گودرزی روبرو شد. وزیر که حسابی عصبانی شده بود گفت: دوست ندارم کسی وظایفم را به من گوشزد کند. اصلا تو کی هستی که بامن این‌طور حرف می‌زنی؟

امید نوروزی باصدایی بلندترو عصبی‌تر داد زد: من امید نوروزی هستم، قهرمان المپیک. متاسفم برای وزیر ورزشی که یک مدال‌دار ورزش اول کشورش را نمیشناسد. اینجا دانشگاه نیست و تو هم استاد دانشگاه نیستی، اینجا ورزش است. اگر نمی‌توانستید کار کنید چرا آمدید؟

وزیر بعد از صحبت‌های نوروزی با ناراحتی تمرین کشتی‌گیران را ترک کرد تا سری به وزنه بردارها بزند!

نوشته شده: دوشنبه 31 شهریور 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

روش برخورد با سوختگی‌های چهارگانه/سوختگی‌ با سرما شدیدتر از گرما

رئیس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری سوختگی‌های ناشی از سرما را در مواردی شدیدتر از سوختگی‌های گرمایی توصیف و توصیه کرد کودکانی را که دچار سوختگی در بیش از ۱۰ درصد بدن شده‌اند در تماس با آب قرار ندهید.

خبرگزاری فارس: روش برخورد با سوختگی‌های چهارگانه/سوختگی‌ با سرما شدیدتر از گرما

حمید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به لزوم مراقبت‌های ویژه از کودکان دچار سوختگی تصریح کرد: در بچه هایی که دچار سوختگی بیش از 10 درصد بدن می‌شوند استفاده از آب و تماس محل سوختگی با آب سرد و ولرم توصیه نمی‌شود زیرا باعث کاهش دمای بدنشان می‌شوند که به حالشان مضر است.

وی درباره سوختگی‌های ناشی از سرما نیز گفت: سوختگی در سرما که بیشتر در فصل زمستان رخ می‌دهد قابل مقایسه با سوختگی‌های ناشی از گرما نیست اما سرمازدگی و یخ زدگی می‌تواند علائمی شبیه خود سوختگی ایجاد کند و گاهی بسیار بسیار شدیدتر از سوختگی با حرارت بالاست که حتی می‌تواند به قطع عضو منجر شود.

صالحی به کسانی که در زمستان دچار سرمازدگی می‌شوند توصیه کرد: اگر عضوی در فصل سرما دچار سرمازدگی شد، نباید عضو سرمازده را در معرض گرمای مستقیم قرار دهند بلکه باید با آب حدود 35 تا 40 درجه دمای عضو را به آهستگی بالا برد و به دمای متعادل برسانند.

رئیس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری درباره سوختگی‌های ناشی از مواد سرمازای صنعتی و شیمیایی نیز گفت: برخی سوختگی‌های سرمایی به علت استفاده نابجا و نامناسب و رعایت نکردن موازین مراقبت‌های شغلی در هنگام استفاده از برخی مواد شیمیایی سرمازا مانند نیتروژن مایع پیش می‌آید اما بیشتر بین کوهنوردانی که به مدت طولانی در مناطق سردسیر قرار گرفته‌اند این حالت پیش می‌آید.

وی در تقسیم بندی سوختگی‌ها نیز گفت: سوختگی بر 4 نوع است که سوختگی درجه 1 بیشتر آفتاب سوختگی ها هستند که بسیار دردناک هستند اما به خودی خود بهبود پیدا می‌کنند و کار خاصی برای درمان نیاز نیست.

صالحی خاطرنشان کرد: سوختگی‌های درجه 2 نیز به 2 دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول سطحی هستند که معمولاً زیر 3 هفته با تجویز دارو بهبود پیدا می‌کنند و نوع دوم در دسته سوختگی های عمقی قرار می گیرد.

رئیس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری تأکید کرد: سوختگی‌های نوع 3 و 4 نیز در دسته سوختگی‌های عمقی و بالاتر قرار می‌گیرند و بیشترشان نیازمند جراحی هستند.

وی در رابطه استفاده از آب و یخ پس از سوختگی گفت: فرض کنید اگر دست کسی با آب داغ سوخت ایرادی نیست که این فرد آب به دست خود بزند اما این آب تنها نقش آرام کردن درد را بر عهده دارد و التهاب را کاهش می‌دهد اما عمق سوختگی را کاهش نمی‌دهد.

نوشته شده: سه شنبه 11 شهریور 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

گرمازدگی

دمای بدن در اثر سوخت‌ و ‌ساز مواد غذایی ایجاد می شود. برای اینكه دمای بدن همیشه در حد تقریباً ثابتی قرار گیرد، حرارت اضافی از طریق 4 روش: تنفس، تعریق، تشعشع و هدایت از بدن دفع می شود.

دمای بدن تقریباً همیشه روی 2/37 درجه سانتیگراد بوده و مركز تنظیم دما در مغز به‌ وسیله روش های بالا، مانع از بالا یا پایین رفتن شدید حرارت بدن می شود. هرگاه فرد در برابر گرما قرار گیرد، بدن به‌وسیله افزایش میزان تعریق و تنفس و همچنین فرستادن خون بیشتر به پوست، سعی می کند فرد را خنک کند.

زمانی كه دمای محیط اطراف، معادل با دمای بدن شما باشد، بدنتان نمی‌تواند گرما را از طریق تشعشعی دفع كند و اگر محیط اطراف مرطوب باشد، تبخیر عرق بدن نیز محدود می‌شود. در این‌گونه موقعیت‌ها، به خصوص هنگامی كه فعالیت جسمی نیز زیاد صورت بگیرد، بدن حرارتی بیش از حد معمول تولید می‌كند كه ممكن است به ایجاد خستگی گرمایی و حتی گرمازدگی منجر شود.

 

آسیب های حاصل از گرما به تناسب شدت آن، به سه گروه تقسیم می شوند:

1- گرمازدگی خفیف  2- گرمازدگی متوسط  3- گرمازدگی شدید

 

 گرمازدگی, درمان گرمازدگی,نوشته شده: جمعه 7 شهریور 1393    | توسط: مدیر سایت    |    | نظرات()

همراهی تیم آتش نشانی پالایشگاه دوم با حرکت نمادین "آتش نشان قهرمان"


نوشته شده: شنبه 1 شهریور 1393    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

استفاده از مطالب این وب سایت تنها با ذكر نام "بچه های آتش"بلامانع می باشد